Держава обіцяє виплатити до 500 тисяч гривень на відновлення житла, пошкодженого внаслідок воєнних дій. Проте, щоб реально отримати ці кошти, українцям доведеться подолати серйозні бюрократичні перешкоди, пише "На пенсії".

Зруйнований дім. Фото: Знай.UA

Українці, чиї будинки або квартири постраждали внаслідок війни, можуть розраховувати на компенсацію в розмірі до 500 тисяч гривень у межах держпрограми "є-Відновлення". Але на практиці значна кількість заявників отримує відмову. Основна причина - відсутність офіційної реєстрації права власності на нерухомість.

Щоб взяти участь у програмі, необхідно зібрати стандартний пакет документів: довідку про відсутність судимості, згоду співвласників (якщо вони є), підтвердження права на пільги та, що особливо важливо, документи, які підтверджують право власності на житло. Якщо нерухомість не зареєстрована в Державному реєстрі прав, отримати компенсацію неможливо.

Найчастіше проблема виникає у випадках, коли житло було приватизоване або придбане до 2013 року, але власник так і не вніс дані про нього до Реєстру. Після 2013 року реєстрація відбувається автоматично, однак до цього моменту потрібна була ініціатива власника. У разі втрати документів їхнє відновлення може затягнутися надовго.

Популярні новини зараз

Українці давно такого не бачили: експерт прогнозує масштабне зниження цін на продукти

Практично друга пенсія: літні українці отримають значну надбавку

Торкнеться клієнтів усіх банків: в Україні з 1 серпня нові правила розрахунку карткою

Гроші більше не прийдуть на картку: щомісячні виплати скасують, якщо не виконаєте нові умови

Показати ще

Виплати, гроші. Фото: скрін youtube

Крім того, позбавлені права на компенсацію особи, засуджені за злочини проти нацбезпеки, а також мешканці тимчасово окупованих територій або районів, де ведуться активні бойові дії. Також коштів не нададуть тим, хто розпочав ремонт ще до подачі заяви або до оформлення всіх необхідних документів.

Щоб не втратити шанс отримати фінансову допомогу, фахівці радять якнайшвидше перевірити статус своєї нерухомості й, за потреби, зареєструвати право власності через ЦНАП у Державному реєстрі прав."