Національний банк України має намір внести зміни до порядку проведення грошових переказів без відкриття банківського рахунку. Йдеться про підвищення прозорості операцій та уніфікацію правил оформлення таких платежів. Пише про це попортал "На пенсії".

Незабаром навіть за звичайної оплати комунальних послуг у відділенні банку, поштою або через сервіс миттєвих переказів громадянам потрібно буде вказувати індивідуальний податковий номер (ІПН). Це буде обов'язковим елементом платіжної інструкції поряд із повними даними одержувача.

Гроші та платіжна квитанція

Національний банк України має намір внести зміни до порядку проведення грошових переказів без відкриття банківського рахунку. Йдеться про підвищення прозорості операцій та уніфікацію правил оформлення таких платежів.

Незабаром навіть за звичайної оплати комунальних послуг у відділенні банку, поштою або через сервіс миттєвих переказів громадянам потрібно буде вказувати індивідуальний податковий номер (ІПН). Це буде обов'язковим елементом платіжної інструкції поряд із повними даними одержувача.

Популярні новини зараз

Зарядили винищувачі ракетами: росія готується до потужного обстрілу України

Закували у кайданки і кинули обличчям у землю: ТЦК по-звірячому мобілізували чоловіка – відео

Пенсіонерам виплатять надбавки: хто може отримати 1180 гривень

Практично друга пенсія: літні українці отримають значну надбавку

Показати ще

Що саме планується змінити

Згідно з проектом регулятора, будь-які перекази без використання поточного рахунку — будь-то готівкові операції через касу, Укрпошту або системи типу Western Union — мають супроводжуватися докладною інформацією про платника та адресата.

Фінансовий аналітик Віктор Гальчинський пояснює:

"Національний банк хоче привести всю систему переказів до єдиного стандарту. Це торкнеться операцій, які раніше можна було здійснити з мінімальним набором даних - наприклад, при оплаті рахунків за світло або воду в касі."

У нових умовах доведеться зазначати:

  • прізвище, ім'я, по батькові відправника;
  • ІПН для фізичних осіб;
  • код ЄДРПОУ - якщо йдеться про юридичних осіб;
  • точні реквізити одержувача платежу.

Людина біля каси. Фото: youtube

Як це вплине на клієнтів

Банки та інші платіжні оператори зможуть автоматизувати частину процесу, тобто підвантажувати дані з попередніх операцій. Однак користувач зобов'язаний буде перевірити ці відомості та підтвердити згоду на надсилання грошей. За точність даних нестиме відповідальність саме платник.

Важливо: ІПН не потрібно буде вводити вручну щоразу - дані зберігатимуться в системі. Але за будь-яких сумнівів чи змін потрібно перевіряти актуальність інформації до підтвердження перекладу.

Такі заходи покликані скоротити кількість сумнівних транзакцій та посилити контроль за рухом коштів. Для пересічних користувачів це означає трохи більше уваги під час заповнення платіжних форм, але при цьому – більший захист їх даних та інтересів.

Нагадаємо, раніше борг спишуть із картки без вашого відома: іноді навіть без суду.
Як повідомляв портал "Знай.ua", виплати можуть затримати: що потрібно знати пенсіонерам.
Також "Знай.ua" писав, що право на пільги: хтось може отримати до 50% пільг на комуналку, продукти та послуги.