За даними Мінекономіки, середньомісячна заробітна плата у сфері освіти у першому кварталі 2024 року становила 12 649 гривень. Це найнижчий показник серед усіх секторів економіки в Україні. І хоча зарплати вчителів дещо зросли порівняно з минулим роком, це зростання було найменшим серед усіх інших сфер діяльності.
Ці цифри показують, що сфера освіти залишається вкрай недооціненою, а оплата праці педагогів – однією з найбільших проблем. Зарплати освітян опинилися під ще більшим тиском через урядовий законопроєкт №11416, який передбачає збільшення військового збору з 1,5% до 5% для всіх найманих працівників, включно з педагогами. Це означає, що зарплати вчителів "на руки" зменшаться, що ще більше посилить їх фінансові труднощі.
Кабінет Міністрів України змінив правила отримання освітньої субвенції: тепер виплати за простій будуть надаватися лише вчителям та працівникам інклюзивно-ресурсних центрів, які перебувають в Україні. Раніше ці кошти отримували всі, незалежно від місця перебування.
ПФУ проведе перевірку пенсіонерів: хто отримає більше
Важливе попередження: водіям змінили правила зупинки на блокпостах
Гороскоп на квітень-2025 для всіх знаків Зодіаку: тертя Козорогів, витрати Дів та нові зустрічі Овнів просто в день народження
На плечі українців можуть лягти чужі борги за комуналку: коли це можливо
Це рішення має на меті зекономити кошти бюджету, але насправді залишить без підтримки тих освітян, які знаходяться за кордоном. Ці зміни вступають в дію з моменту опублікування та будуть застосовуватися з 1 вересня 2024 року.
Це рішення уряду щодо скорочення витрат знову вдарить по вчителям, які й так є однією з найменш захищених категорій. Фінансові обмеження послаблюють статус професії вчителя та ставлять під сумнів майбутнє освіти в Україні.
Незважаючи на важливість освіти, влада не надає пріоритету підтримці вчителів, залишаючи їх сам на сам з фінансовими труднощами.
Нагадаємо, школярів 9-х класів готують до нових іспитів: що зміниться в системі оцінювання
Раніше ми писали про те, що ваша дитина - ваша проблема? Батьків змушують писати відмову від претензій до шкіл у разі НП
Крім того, Знай.ua повідомляв, навчальний рік під тривоги і блекаути: коли школярі ходитимуть на канікули