Для того, щоб отримати статус безробітного в Україні, громадяни можуть звернутися до будь-якого центру зайнятості, подати заяву та надати відповідний пакет документів. Проте не всім може бути наданий або поновлений цей статус. У Державному центрі зайнятості пояснили, за яких умов можуть відмовити у наданні статусу безробітного.

Якщо центр зайнятості відмовив у наданні або поновленні статусу безробітного, повторно подати заяву можна не раніше ніж через сім днів після отримання рішення. Перереєстрація або чергова реєстрація безробітного можлива лише після повернення коштів за попередню реєстрацію і не раніше ніж через 90 днів. У випадку припинення попередньої реєстрації з інших причин, перереєстрація дозволяється через 30 днів.

Допомога по безробіттю, скріншот: YouTube

Основні причини відмови у реєстрації безробітного

  1. Відсутність необхідних документів. Якщо на момент прийняття рішення про надання або поновлення статусу безробітного відсутні необхідні документи чи відомості з реєстрів і баз даних, центр зайнятості може відмовити в реєстрації.

  2. Зайнятість. Якщо особа вже працевлаштована або виконує певні види діяльності, статус безробітного не надається. Винятком є випадки, пов'язані з організацією виборів або виконанням обов'язків присяжного.

    Популярні новини зараз

    Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав

    Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх

    "Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки

    Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

    Показати ще
  3. Невідповідність заяви вимогам. Відмова можлива, якщо заява не відповідає критеріям, визначеним у законодавстві, або якщо вона подана раніше, ніж це передбачено.

  4. Відмова від підписання індивідуального плану працевлаштування. Якщо особа відмовляється підписати цей план, їй автоматично відмовляють у статусі безробітного.

  5. Неповернення коштів. Якщо особа не повернула суми матеріального забезпечення або вартість соціальних послуг, які вона отримала під час попередньої реєстрації, статус безробітного не поновлюється.

  6. Навчання за денною формою. Студенти, які навчаються за денною формою у навчальних закладах, не можуть отримати статус безробітного.

  7. Відсутність страхового стажу. За відсутності страхового стажу особі також можуть відмовити, за винятком окремих категорій, таких як молодь після навчання або одинокі батьки, які доглядають за дитиною з інвалідністю.

Нагадаємо, Українцям масово анулюють лікарняні: кому доведеться хворіти власним коштом

Раніше ми розповідали, що В Україні з'явиться новий вид паспортів: почнуть видавати восени

Також, Чоловіків ловитимуть по-новому: новий проєкт мобілізації запущено