На Хмельниччині мешкає майстриня, яка вишиває сорочки за старовинними зразками. Цей скарб може зникнути назавжди, якщо не відродити традицію зіньківської вишиванки.
Фахівці з питань охорони і збереження нематеріальної культурної спадщини Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва приїхали до села Зіньків, аби дослідити традиції крою та вишивки неповторної сорочки.
На сьогодні у Зінькові залишилася єдина майстриня, яка відшиває сорочки за старовинними зразками. Тож цей елемент нематеріальної культурної спадщини потребує негайної охорони. Адже якщо не звернути увагу спільноти на відродження традиційної зіньківської сорочки – цей скарб зникне назавжди, залишившись експонатом в музеї чи прикрасою приватної колекції.
Нагадаємо, у Міністерстві культури та інформаційної політики України вирішили включити український борщ до культурної спадщини ЮНЕСКО. Для цього провели онлайн-фестиваль.
"Полювання" на ухилянтів? На дорогах запускають мобільні блокпости – що це означає
Продаж квартири стане випробуванням: який податок на нерухомість у 2025 році
Три категорії українців можуть отримати по 4 тисячі гривень: як подати заяву
Штурмовики і піхота? Куди будуть мобілізувати після 50 років
Про це розповів глава відомства Олександр Ткаченко на своїй сторінці в Instagram.
"Це питання захисту важливої культурної складової та частини історії. Визнання борщу об'єктом нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО-поставить крапку в спеціально створених дискусіях про етнічну батьківщину рецепту страви. Як говорила мені моя бабуся, а їй — її бабуся: борщ — український", — написав він.
Нагадаємо, росіяни знову спробували привласнити український борщ
Як повідомляв портал Знай.ua, в українців слідом за борщем намагалися вкрасти Шевченка
Також Знай.ua писав, український борщ хочуть включити до спадщини ЮНЕСКО