Довкола перлини Поділля - легенданої Хотинської фортеці - вже за кілька тижнів розпочнуться будівельні роботи.

В рамках проєкту "Мандруй Україною" тут планують покращити усю інфраструктуру, щоб привабити якомога більше туристів до унікальної пам'ятки культури та історії, пише ТСН.

Хотинська фортеця - одне із семи чудес України. Її стіни - в униікальних візерунках з червоної цегли, яким вже п'ять століть. Проте, хоч це і християнські символи, турки, які захопили Хотин згодом, руйнувати мури не стали: навпаки, звели додаткові стіни і земляні вали. Вони збереглися і донині, навідміну від інших споруд.

Як і належить старовинній фортеці, у пам'ятки чимало легенд. З однієї з її веж нібито скидали засуджених на смерть. А пляма на стіні, походження якої науковці не можуть пояснити, насправді сльози дівчини, яка принесла захисникам замку воду загинула від стріли ворогів.

Крім того, у фортеці є власний привид маленької дівчинки, і адміністрація заповідника переконує: це не вигадка нічної охорони. В стіні знайшли поховання, де знайшли дитячі речі і плащаниця.

Популярні новини зараз

Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Показати ще

Раніше портал Знай.uа писав про те, що на Прикарпатті виявили секретну бібліотеку Бандери - ми багато чого не знали про ватажка УПА. Знайдені книги пройдуть реставрацію, після чого будуть передані у музей.

Також портал Знай.uа писав, що у Запоріжжі знайшли затоплене кладовище, вчені потирають руки: "Атлантида!" В Запоріжжі почали досліджувати затонуле кладовище, тривають підводні дослідження менонітської колонії Айнлаге, яка була розташована на території сучасного Запоріжжя.

Також портал Знай.uа писав, що байкери рвуть косухи від заздрощів: закарпатський умілець зібрав шикарну колекцію мотоциклів. Приватний «музей» до недавнього часу залишався невідомим для більшості – туди випадково забрідали лише рідкісні туристи.